Projekty specjalne – rękodzieło skórzane

Rękodziełem zajmuje się od kiedy tylko pamiętam. Swoją przygodę rozpocząłem już będąć uczniem szkoły krawieckiej. Potem, w roku 2008, byłem uczestnikiem Art&Fashion Festival organizowanym przez Stary Browar pod przewodnictwem projektantki Moniki Jakubiak (rękodzieło skórzane Poznań).

Wyroby skórzane

Zawsze fascynowały mnie wyroby skórzane, nieograniczone możliwości, oryginalne projekty i pewna dowolność działania.
Do tej pory wykonywałem projekty raczej dla nieco wąskiego i dość specyficznego grona odbiorców. Nie oznacza to, że nie podejmę się pracy nad czymś innym równie zwariowanym i ekscentrycznym.

Rękodzieło skórzane Poznań, Suchy Las. Wyroby skórzane - Valgard Design
Rękodzieło skórzane Poznań, Suchy Las

Specjalne projekty skórzane

Moje prace początkowo ograniczały się do licznych dodatków i galanterii jak pieszczochy, karwasze czy paski. Zawsze z bogatym zdobieniem zarówno nitów jak i ćwieków. Z czasem do kolekcji dołączyły także podwiązki, kolie, ubrania, fotele, obrazy i torby.

Na swoim koncie mam też sporo wyrobów związanych z odtwórstwem historycznym czasów Wikingów i Słowian. Począwszy od kapturów i płaszczy po bukłaki, wyroby z kości i elementy uzbrojenia. Swoje prace wykonuje z dużą starannością. Dlatego często fajny efekt – w przypadku świeżych projektów, których obraz dopiero kształtuje mi się w głowie – uzyskuję metodą wielu prób i błędów.

Rękodzieło skórzane Poznań

Właściwie nie ma dla mnie rzeczy niewykonalnych. Można więc powiedzieć, że jestem artystą amatorem ze sporym dorobkiem. Część z naprawdę wielu moich prac możecie obejrzeć w zakładce “Projekty specjalne”.
Jeżeli zatem masz w głowie bardzo zwariowany projekt i szukasz osoby, która podejmie się jego wykonania to doskonale trafiłeś! Serdecznie zapraszam do współpracy – tapicerstwo Poznań!