Regeneracją skór poprzez malowanie to rewelacyjne rozwiązanie dla osób, które posiadają w swoich autach spękaną, odbarwioną czy porysowaną skórzaną tapicerkę, ale nie chcą obszywać wnętrza na nowo. Renowacja skór Poznań – regeneracją tapicerek skórzanych zajmujemy się już od bardzo dawna, mamy więc w tym temacie duże doświadczenie.

Renowacja skór Poznań

Nasza firma tapicerska zajmuje się właśnie taką usługą! Praca odbywa się w kilku etapach:

  • 1 etap polega na bardzo dokładnym zmyciu wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń takich jak resztki farb, lakieru czy zabrudzeń wynikających z użytkowania auta z całej powierzchni skóry.
  • 2 etap mający na celu przywrócenie skórze dawnego wyglądu jest jej odtłuszczenie oraz uzupełnienie wszelkich ubytków na powierzchni. W  tym celu używa się specjalnego rodzaju szpachli do skóry. Jest ona odporna na ścieranie i wyjątkowo elastyczna dzięki czemu nie popęka w trakcie nawet intensywnego użytkowania. Szpachla po wyschnięciu posiada takie same właściwości jak skóra tzn. elastyczność, uciągliwość, itp.
  • 3 etap renowacji tapicerki to malowane – nakładany jest natryskowo odpowiedni barwnik, który dobieramy bardzo indywidualnie pod kolor każdej skóry. Paleta kolorów jakie możemy uzyskać jest naprawdę szeroka i praktycznie nieograniczona, dlatego zawsze znajdziemy odcień pasujący do wnętrza.
Renowacja skór Poznań, Suchy Las. Malowanie skór, renowacje tapicerek skórzanych - Valgard Design
Renowacja skór Poznań, Suchy Las. Malowanie skór, renowacje tapicerek skórzanych

Renowacje tapicerek skórzanych

Każdy klient może wybrać sobie dowolne wykończenie takiego zabiegu. Do dyspozycji mamy trzy warianty lakieru wykończeniowego: mat, połysk lub półmat. Renowacja dotyczy nie tylko poszczególnych elementów tapicerki samochodu (fotele, kanapa, boczki, kierownica, kokpit i inne). Możemy także odnowić tapicerkę motocyklową, jak siedziska czy sakwy. Pracujemy na bardzo dobrej jakości farbach wodnych. Pozwala to nam na uzyskanie niesamowitych efektów, które utrzymają się na długo.

Malowanie skóry zamiast wymiany

Zwykle nie jest konieczne malowanie całej tapicerki w samochodzie, czasem wystarczy renowacja tylko jednego lub kilku elementów. Jest to zabieg skuteczny zarówno w autach i motocyklach, współczesnych jak i zabytkowych. Malowanie jest skuteczne również dla powierzchni wykonanych z winylu i innych tworzyw sztucznych. Zatem doskonale sprawdzi się także w przypadku malowania powierzchni ze skaju.

Serdecznie zapraszamy do nas na renowacje tapicerek skórzanych – Poznań!